PUMPEHUSET og United Stage Præsenterer
Fyr & Flamme - Hjem Til Jul
Support + Efterfest: DJ Stent

Fyr & Flamme kommer hjem til Pumpehuset og inviterer igen til årets festligste julekoncert!

“Hjem Til Jul” har fra start haft som erklæret mål at skabe en årligt tilbagevendende tradition og fravriste Coca Cola deres monopol på den smukke højtid.

Derfor vender Jesper Groth og Laurits Emanuel for andet år i streg tilbage til Pumpehuset og inviterer, sammen med deres veloplagte band, til vaskeægte julefest den 17. december.

Det bliver en aften med stjernedrys, bjældeklang og fællessang og selv den mest korsarmede dansehader skal nok slutte fred med Laurits og Jespers ekstremtsmittende musikunivers. Der findes ingen creme mod den kløe Fyr & Flamme spreder i rastløse dansefødder, og den simpleste kur er at møve sig foran til et farvebad af guldstøv og glittertårer i selskab med drengene og deres orkester.

Onsdag
17. dec 2025
dørene åbner
19.00
Showet starter
20.00
Pris inkl. gebyr
295 Kr.
Support + Efterfest: DJ Stent
Allerede når dørene åbner, står DJ STENT klar bag pulten og byder dig velkommen med det helt rigtige stemningssoundtrack. Og festen er heller ikke ovre, når Fyr & Flamme træder ned fra scenen igen. STENT sørger for et pulserende dansegulv med hans kombination af funk, soul, disco og de bedste hits til efterfesten, og baren er i den grad stadig åben.

Der er fri entré til efterfesten, som starter cirka 21.15.
Placeholder image
Skip to Content